رهبر معظم انقلاب اسلامی: “اقتدار و آبروی کشور در خودکفایی است.”

آزمایشگاه‌های فنی و پیشرفته صاپا، دیده‌بان تخصصی صنایع

طراحی و پیاده‌سازی آزمایشگاه‌های مورد نیاز صنایع باید بر اساس رویکردی تخصصی و بر اساس حوزه‌های فعالیتی آن صنایع باشد تا بتوان کیفیت و کمیت تجهیزات تولیدی آن‌ها را تائید و تضمین نمود. صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) با در نظر گرفتن نیاز صنایع به چنین آزمایشگاه‌هایی، دست به فراهم‌سازی تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین گردآوری متخصصان زبده آزمایشگاهی زد. نتیجه این کوشش این گونه نمایان شد که صنایع توانستند با تکیه بر نتایج به دست آمده سرعت و راندمان کاری و تولید تجهیزات خود را افزایش دهند و در کنار آن میزان هزینه و اتلاف انرژی را که ممکن است در اثر نبود چنین آزمایشگاه‌هایی در داخل کشور به کارخانه‌ها و صنایع وارد شود را کاهش داده شد.

امروزه در کشور‌های پیشرفته، اصول تولید خود را بر اساس نتایج به دست آمده از آزمایش‌های تخصصی قرار داده‌اند تا بتوانند اقتصاد را رونق دهند. صاپا نیز با القای توانایی‌های بومی موجود در داخل کشور به نیروهای متخصص خود توانسته امکانات لازم برای برپایی آزمایشگاه‌های تخصص را فراهم و علم، صنعت و اقتصاد را هم‌زمان با هم در یک راستا گسترش دهد. خودباوری و اعتماد بر نیرو و توانایی جوانان داخلی و استفاده از تجربیات افراد متخصص از جمله اصول نهادینه شده در هسته فناوری صاپا است؛ اصولی که بر آن اعتقاد داریم و برای تحقق رویای خود، “ایرانی قدرتمند” از پای نمی‌ایستیم و تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا با گسترش آزمایشگاه‌های مورد نیاز، صنایع را گسترش و آن‌ها را از وابستگی نجات دهیم.

نگاهی به آزمایشگاه‌های فنی و تخصصی صاپا

مجموعه صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا)، تلاش دارد با همتراز و هماهنگ ساختن توان علمی و فنی خود با درخواست‌های متنوع صنایع و چالش‌های پیش‌‌رو در تولید و همچنین استقرار دانش و فناوری‌های جدید در توسعه محصول، تقاضاهای مطرح شده برای تولید محصولات فناورانه در صنایع مختلف را برآورده سازد

بومی‌سازی امکانات آزمایشگاهی

بومی‌سازی امکانات آزمایشگاهی

طراحی و پیاده‌سازی تمام قسمت‌های آزمایشگاه بر پایه علم و توان جوان ایرانی
سرعت و راندمان بالا

سرعت و راندمان بالا

ایجاد تحولی نوین با ارائه آزمایشات اصولی به‌منظور کاهش زمان و افزایش راندمان کاری
برترین تکنولوژی جهانی

برترین تکنولوژی جهانی

استفاده از تکنولوژ‌ی‌های برتر دنیا جهت افزایش قابلیت اعتماد به نتایج آزمایش‌ها